Apteki

Ważność recepty 0

Ważność recepty

Udając się do lekarza, często otrzymujemy receptę na dany lek. Po takiej wizycie, warto jak najszybciej udać się do apteki, żeby wykupić leki. Jeśli w określonym momencie nie jest to możliwe, należy pamiętać o ważności recepty. W jakim terminie od wystawienia recepty pacjent ma możliwość zakupienia leków?

Aerosonit Learn More
Leki OTC a RX 0

Leki OTC a RX

Zasadniczo leki można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej z nich należą preparaty, które nabyć może każdy. Druga grupa obejmuje leki na receptę. Leki wydawane bez recepty nazywane są mianem OTC. Są one dostępne zarówno w aptekach, jak i większych sklepach. Do tej grupy leków należy zaliczyć wiele, zróżnicowanych preparatów, takich jak leki przeciwbólowe, tabletki na ból gardła czy tabletki na zgagę. Leki te cechuje słabsze działanie, w porównaniu do leków wydawanych bez recepty. Ponadto wywołują znacznie mniej poważne skutki uboczne. Warto jednak pamiętać, że pomimo tego nie należy spożywać tych leków w nadmiernej ilości.

Learn More
Leki na receptę 0

Leki na receptę

Bardzo wielu ludzi zastanawia się nad sensem wprowadzenia recept na leki. Czy są one konieczne? Co zrobić w przypadku, gdy ważność recepty skończyła się, a najbliższa wizyta u lekarza jest zaplanowana dopiero za kilka dni? Warto bowiem pamiętać, że każdą receptę można zrealizować w ciągu kilku dni, od momentu jej wystawienia.

Ideą, która przyświecała twórcą ustawy refundacyjnej jest chęć kontroli nad niektórymi lekami.

Learn More
Jak wygląda praca w aptece? 0

Jak wygląda praca w aptece?

Część osób regularnie odwiedzających apteki jest pod wrażeniem wiedzy obsługujących ich farmaceutów. Warto zadać sobie pytanie o to, czy apteka to tylko zwykły sklep, w którym kupujemy konkretne produkty?

Zgodnie z ustawą dotyczącą aptek i sprzedaży leków, w aptece musi być zatrudniony minimum jeden magister farmacji, a pozostałe osoby muszą legitymować się ukończeniem szkoły policealnej z zakresu farmacji. Nie posiadając tytułu zawodowego technika farmacji nie możemy pracować w aptece.

Learn More
Jak powinna wyglądać prawidłowa suplementacja? 0

Jak powinna wyglądać prawidłowa suplementacja?

Aquafresh Front & Back Synflorix

Korzystania z suplementów diety bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, bywa niekiedy ryzykowne i może skończyć się poważnym uszczerbkiem dla zdrowia. Z tego właśnie powodu, warto przed kupnem konkretnych suplementów upewnić się czy rzeczywiście są one nam potrzebne.

Chcąc poprawić swoje zdrowie i samopoczucie nie musimy od razu iść do apteki po medykamenty.

Learn More
Leki czy suplementy 0

Leki czy suplementy

Zdrowie, dobre samopoczucie i kondycja są coraz bardziej cenione nie tylko przez starsze osoby. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się suplementy leków, zwłaszcza jeśli powstały na bazie naturalnych składników. Wyróżniają się one od leków tym, iż są bardziej bezpieczne i nie posiadają zbyt wielu efektów ubocznych.

Wadą suplementów diety jest ich wysoka cena, szczególnie jeśli zestawimy ją z ceną leków refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Learn More