Kosmetyki z apteki

Kosmetyki z apteki
poetra

W większości aptek można nabyć nie tylko preparaty lecznice, ale również kosmetyki. Wiele osób zastanawia się, czy apteczne kosmetyki różnią się znacząco od tych, które dostępne są w drogeriach. Warto zwrócić uwagę, że kosmetyki te są odmienne nie tylko cenowo, ale znaczącą rolę ma ich działanie.

W aptekach coraz częściej dostępne są kosmeceutyki. Są to preparaty, które wykazują nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale również wspomagające leczenie. Kosmeceutyki obfitują w wiele substancji aktywnych, które wykazują korzystne działanie w danym schorzeniu. Najczęściej w skład kosmeceutyków wchodzą kwasy owocowe, witaminy czy wyciągi z roślin. Taka grupa kosmetyków jest szczególnie wskazana dla osób z problemami dermatologicznymi. Mogą je stosować osoby z problemem trądzikowym, ze skórą łojotokową czy z cellulitem.

Kosmetyki z apteki w większości przypadków są droższe od tych, które można nabyć w drogeriach. Jest to spowodowane m.in. sposobem ich produkcji. Kosmeceutyki wytwarzane są z zachowaniem najwyższych standardów, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko rozwoju reakcji alergicznych. Ponadto kosmetyki apteczne w mniejszych ilościach składają się z konserwantów bądź sztucznych barwników. Z tego powodu kosmeceutyki są bezpieczne dla osób, które mają skórę wrażliwą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *