Jak wygląda praca w aptece?

Jak wygląda praca w aptece?
requip 5mg

Część osób regularnie odwiedzających apteki jest pod wrażeniem wiedzy obsługujących ich farmaceutów. Warto zadać sobie pytanie o to, czy apteka to tylko zwykły sklep, w którym kupujemy konkretne produkty?

Zgodnie z ustawą dotyczącą aptek i sprzedaży leków, w aptece musi być zatrudniony minimum jeden magister farmacji, a pozostałe osoby muszą legitymować się ukończeniem szkoły policealnej z zakresu farmacji. Nie posiadając tytułu zawodowego technika farmacji nie możemy pracować w aptece. W myśl ustawy jest to bowiem sprzeczne z ochroną i dobrem pacjenta. Dlaczego zatem możemy kupić leki przeciwbólowe, czy suplementy nawet na stacji benzynowej?

Ustawa związana z lekami i suplementami określa jasno, które medykamenty są dostępne wyłącznie w aptece, a do których dostęp jest otwarty i możemy zakupić je nawet przez Internet. Wielu aptekarzy przestrzega jednak przez kupnem leków czy suplementów z nieznanego źródła, ponieważ istnieje wówczas ryzyko, iż dany środek leczniczy nie jest zgodny z wymaganiami i normami ministerstwa zdrowia, a jego długotrwałe stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Dlaczego warto kupować w aptece? Darmowa konsultacja i porada doświadczonego farmaceuty nierzadko jest cenniejsza od informacji, które udzieli nam lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *