Leki recepturowe

Leki recepturowe
http://www.gsk.com.pl/produkty/Rutinoscorbin-Plus.html Seroxat

Leki recepturowe są alternatywą dla preparatów, produkowanych na skalę masową. Leki recepturowe są dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta. Ponadto w ich składzie nie ma żadnych substancji konserwujących, dzięki czemu zwiększa się ich bezpieczeństwo. Są zatem wskazane dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Skład takiego leku określony jest przez lekarza, jednakże farmaceuta musi sprawdzić, czy nie została przekroczona dawka substancji. W niektórych przypadkach, przekroczenie zalecanej dawki jest celowe. Musi to jednak być zaznaczone na recepcie. Czas na wykonanie takiego leku to zazwyczaj 48 godzin. W niektórych przypadkach, pacjent może otrzymać lek nawet po kilku godzinach, jeżeli są ku temu stosowne wskazania. W przypadku, gdy w aptece nie znajdują się wymagane składniki leku, może ona odmówić realizacji recepty.

Każda apteka powinna mieć wydzielone specjalne miejsce do przygotowywania leków recepturowych. Przy ich wytwarzaniu, niezwykle istotne jest dokładność i precyzja. Farmaceuta powinien zadbać o prawidłowe odmierzenie poszczególnych składników.

Aerosonit ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *